Archimapa. Żydowskie dziedzictwo. Warszawa. Falenica, Otwock.

to

Stacja Muranów, Warsaw, Masovian Voivodeship, Poland

Details of Organizer
Zapraszamy na spotkanie promocyjne z Beatą Chomątowską, autorką najnowszej Archimapy. Klub Stacja Muranów, ul. Andersa 13 w środę 17.04 o godz. 18.30.

Architektoniczny przewodnik po żydowskiej Warszawie to przede wszystkim wyzwanie dla wyobraźni. W mieście, którego jedną trzecią mieszkańców stanowili przed 1939 r. Żydzi, zostały po nich nieliczne materialne ślady: okaleczone przez wojnę pojedyncze kamienice-ostańce, jedna synagoga, cmentarz, kilka kawałków muru, osiedle z gruzów getta i sporo pomników. Nawet ulice zmieniły swe nazwy i przebieg. Spacerując po nich i patrząc na nieliczne ocalone budynki lub ich pozostałości, możemy uświadomić sobie intensywność życia, jakie toczyło się wśród tej gęstej zabudowy, skalę zniszczeń tkanki miejskiej Śródmieścia Północnego (oraz podwarszawskiej linii otwockiej) i nieodwołalność związanej z tym utraty.

Beata Chomątowska (ur. 1976) – dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”. Autorka książki „Stacja Muranów”, niezwykłego portretu socrealistycznej dzielnicy powstałej na gruzach getta, łączącego formułę współczesnego reportażu i historycznej monografii. Autorka wielu artykułów o przedwojennym i powojennym Muranowie. Organizuje wykłady i spacery historyczne. Jej kolejna książka, tym razem fabuła poświęcona perypetiom Polaków w Holandii, ukaże się pod koniec roku nakładem Wydawnictwa Czarne

Nearby Events

WINE EXPO POLAND
WINE EXPO POLAND
EXPO XXI Warsaw International Expocentre
WARSAW OIL FESTIVAL
WARSAW OIL FESTIVAL
EXPO XXI Warsaw International Expocentre
Speed Dating Guinness Record - Rekord Świata w Speed Datingu
Speed Dating Guinness Record - Rekord Świata w Speed Datingu
NOWY TERMIN/NEW DATE 01.06.2012, Pole mokotowskie(kolo pubu lolek)(spotykamy sie pod pubem), Varsavia, Warszawa, Poland