Archimapa. Żydowskie dziedzictwo. Warszawa. Falenica, Otwock.

to

Stacja Muranów, Warsaw, Masovian Voivodeship, Poland

Details of Organizer
Zapraszamy na spotkanie promocyjne z Beatą Chomątowską, autorką najnowszej Archimapy. Klub Stacja Muranów, ul. Andersa 13 w środę 17.04 o godz. 18.30.

Architektoniczny przewodnik po żydowskiej Warszawie to przede wszystkim wyzwanie dla wyobraźni. W mieście, którego jedną trzecią mieszkańców stanowili przed 1939 r. Żydzi, zostały po nich nieliczne materialne ślady: okaleczone przez wojnę pojedyncze kamienice-ostańce, jedna synagoga, cmentarz, kilka kawałków muru, osiedle z gruzów getta i sporo pomników. Nawet ulice zmieniły swe nazwy i przebieg. Spacerując po nich i patrząc na nieliczne ocalone budynki lub ich pozostałości, możemy uświadomić sobie intensywność życia, jakie toczyło się wśród tej gęstej zabudowy, skalę zniszczeń tkanki miejskiej Śródmieścia Północnego (oraz podwarszawskiej linii otwockiej) i nieodwołalność związanej z tym utraty.

Beata Chomątowska (ur. 1976) – dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”. Autorka książki „Stacja Muranów”, niezwykłego portretu socrealistycznej dzielnicy powstałej na gruzach getta, łączącego formułę współczesnego reportażu i historycznej monografii. Autorka wielu artykułów o przedwojennym i powojennym Muranowie. Organizuje wykłady i spacery historyczne. Jej kolejna książka, tym razem fabuła poświęcona perypetiom Polaków w Holandii, ukaże się pod koniec roku nakładem Wydawnictwa Czarne

Nearby Events

Speed Dating Guinness Record - Rekord Świata w Speed Datingu
Speed Dating Guinness Record - Rekord Świata w Speed Datingu
NOWY TERMIN/NEW DATE 01.06.2012, Pole mokotowskie(kolo pubu lolek)(spotykamy sie pod pubem), Varsavia, Warszawa, Poland